Youtube, yayıncılara para kazandıracak: Yeni eklenti geliyor!

Çevrim içi görüntü paylaşım platformu YouTube, uzun müddettir Podcast özelliği için çalışma yapıyor. Yakın vakitte podcast özelliğini sunacak firma, sızıntılara nazaran yayınlar için beklenenden daha büyük bir adım atacak.

Platform, hali hazırda bulunan sekmelerinin yanına bir de Podcast eklentisini getirecek. Hatta şirket, paylaşımları desteklemek için bir de podcast alanında ön planda olan yayıncılarla iş birliği de yapacak. Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

YouTube, Podcast için yeni sekme sunacak!

YouTube, rakip platformları Spotify ve Twitter’ın podcast ile ilgili yeniliklerinden sonra kendi hazırlıklarını hızlandırdı. Görüntü paylaşım platformu, çalışmalara öncülük etmesi için bu ayın başlarında podcast alanında tanınan Kai Chuck’u atadı. Akabinde da tanınan yayıncılarının platformda podcastlerini paylaşmaları için iş birliği etti.

Toplumsal medya platformu YouTube, podcastler için platformda yeni bir alan oluşturacak. Ayrıyeten yayınlara ulaşmak için YouTube.com/podcasts adresini etkin edecek. Yayın yapacak bireylere teşvik hedefli devamlı olarak da para kazandıracak.

Şirketin, bu alanda sıkı çalışmalar yapmasının en büyük nedenlerinden biri de reklamlar olacak. Sızıntılara nazaran Google, yayınların ortasına sesli reklamlar ekleyerek bu alanda gelir elde edecek.

YouTube’un büyük rakibi Spotify da podcast alanında yaptığı çalışmalarla yeni reklam biçimleri deniyor ve bu alandaki pazara hakim olmaya çalışıyor. YouTube’un ise bu alandaki çalışmalarının eksikliği ile geri planda kaldığı düşünülüyor.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce YouTube’un podcastler için attığı adımlar kâfi mi ve rakipleriyle bu halde rekabet edebilecek mi? Niyetlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.