Instagram, Yeni Mesajlaşma Özelliklerini Kullanıma Sundu

Toplumsal medya platformları artık birçoğumuzun bir kesimi hâline gelmiş durumda. Dünya çapında milyarlarca insan bu mecralarda vakitlerinin birçoklarını geçiriyor, paylaşımlar yapıyor ve birbirleriyle bağlantı kuruyor. Bu nedenle de kullanıcılara sunulan tecrübelerin uygunlaştırılması için bu platformlardan her gün yeni haberler karşımıza çıkıyor.

Tanınan fotoğraf ve görüntü paylaşım platformu Instagram, son vakitlerde öykü beğenme ve kronolojik sıralama üzere birçok yeni özelliği kullanıma sunmuştu. Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde dev platformun kıssalara sesli yanıt verilmesini sağlayan bir özellik üzerinde çalıştığını da sizlere aktarmıştık. Instagram artık de DM’ler için yeni özellikler getirdi.

Bildirimden iletilere cevap vermek üzere birçok yeni özellik eklendi

Gelen haberlere nazaran kullanıcıların uygulamadaki iletileşme tecrübesini daha da uygunlaştırmak isteyen Instagram, yeni özellikleri kullanıma sundu. Bunlardan en dikkat çekeni ise, platformda dolaşırken DM’lere girmenize gerek kalmadan iletilere cevap vermenizi sağlayan bir özellik. Bunun sayesinde kullanıcılar, uygulamayı kullanırken birinden ileti aldıklarında gelen bildirimi aşağıya kaldırarak bildiriye cevap verebilecek. Bu da akıştan ayrılmayı gerektirmeyecek ve büyük kolaylıklar sağlayacak.

Facebook Messenger’dakine benzeri bir halde bildiriler kısmında kimin çevrim içi olduğunu görmenizi sağlayan platform, bunun yanı sıra gelen açıklamalarda küme sohbetlerinde müzik ön izlemelerinin gönderilmesinin ve anket eklenmesinin de mümkün hâle geldiğini duyurdu. Ayrıyeten, Apple ve Amazon’un müzik servislerinin dayanağıyla eklenen müzik ön izlemelerinin 30 saniye olduğu ve yakında Spotify için de dayanak geleceği açıklamalar ortasında yer aldı.

Son olarak Instagram’ın ana akışında gördüğümüz gönderllerde yer alan paylaş butonuna da yeni bir özellik eklendiği tabir edildi. Artık, gönderilerin altında beğenme ve yorum yapma simgelerinin yanında bulunan paylaşma simgesine basılı tutarak gönderiyi istediğiniz şahsa bildiri olarak göndermek mümkün olacak. Ayrıyeten, ‘@silent’, Türkiye’de @sessiz’, komutuyla bildiri göndermenin de mümkün olacağı, bunun da iletisi gönderdiğiniz bireye bildirim gitmemesini sağlayacağı da yapılan açıklamalar ortasında yer aldı.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.