Instagram yeni özelliklere kavuştu: Mesajlaşmak kolaylaştı!

Her geçen gün yeni bir özellik ile karşımıza çıkan Instagram mesajlaşmayı kolaylaştıran yeniliklerini duyurdu. Instagram’ın başındaki isim: Adam Mosseri, geçtiğimiz yılın son günlerde yayınlanan bir görüntüde Instagram’ın bu yıl iletileşme tecrübesini düzgünleştirmeye odaklanacağını açıklamıştı.

Bu kapsamda birinci yenilikler kullanıcılara sunuldu. Artık Instagram’da dolaşırken yeni bir bildiri geldiğinde cevaplamak için DM kutunuza girmeniz gerekmiyor. Yeni güncelleme ile birlikte iletileri bildirim halinde uygulamanın üst kısmında görebiliyor ve süratli karşılık özelliği ile cevaplayabiliyorsunuz.

Instagram iletileşme için yeni özelliklerini duyurdu

Küme sohbetlerine müzik önizlemeleri gönderebiliyor ve bu sayede arkadaşlarınızın bildiriden çıkmadan müziklerin 30 saniyelik önizlemelerini dinlemeleri mümkün hale geldi. Spotify, Apple Music ve Amazon’un bu özelliği destekleyeceği belirtilirken, Paylaş düğmesine uzun müddet basarak bir gönderiyi en yakın dört arkadaşınızla ana sayfadan çıkmadan süratli bir biçimde paylaşmanız mümkün.

Facebook Messenger’da yer alan özellikler Instagram bildirilere gelmeye devam ediyor. Instagram hangi şahısların çevrimiçi olduğu göstermek için gelen kutusuna Messenger ile misal profil fotoğrafları eklerken, anket özelliği de geldi. Tüm bunlara ek olarak @silent komutunu kullanarak sessizce ileti atabiliyorsunuz.

Instagram, bu özelliklerin birçoklarının dünya genelinde kullanılabildiğini ve müzik paylaşımının bugünden itibaren kullanıma sunulacağını söyledi. Lakin Instagram sözcüsü Christine Pai, Avrupa’daki yasalar nedeniyle @silent, anketler yahut gelen kutunuzun en üstünde kimin faal olduğunu gösteren özelliğin herkese ulaşmayacağını belirtti.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.