Twitter, iPhone 6’ya Veda Etti: Peki iPhone 7 Ne Olacak?

Apple’ın bugüne kadar piyasaya sürdüğü en efsaneleşen modellerinden birisi olan iPhone 6, günümüzde hala yüz binlerce insan tarafından kullanılmaya devam ediyor. Model, son olarak iOS 12 güncellemesini almıştı. Bu durum birçok uygulamayı engellemezken 2021’in başında Twitter, iOS 12 dayanağını geri çekmişti. Tekrar de iPhone 6 kullanıcıları, Twitter’ın eski versiyonunu kullanarak uygulamaya giriş yapabiliyorlardı.

Bu haftaysa Twitter, iOS 12’nin akabinde iOS 13 dayanağını de geri çekti. Artık iOS 14 ve üzerinde çalışan ve güncelleme alan uygulama, iPhone 6 kullanıcılarını ise arkasında bıraktı. Son güncellemeyle birlikte iPhone 6 kullanıcıları, Twitter uygulamasında Tweetleri yükleyememeye, münasebetiyle Twitter’ı kullanamamaya başladı.

Pekala, iPhone 7’nin ne kadar ömrü olacak?

Apple’ın 2016 yılında piyasaya sürdüğü iPhone 7 modeli, son olarak en aktüel iOS sürümü olan iOS 15.4 güncellemesini almıştı. Münasebetiyle şu anda Twitter dahil tüm iOS uygulamaları, iPhone 7 ile sıkıntısız bir halde çalıştırılabiliyor. iPhone 6’nın Twitter dayanağını işletim sistemi dayanağının iki kuşak üstüne çıkmasının akabinde kaybettiğini düşünürsek, iPhone 7’nin mevcut durumda en az üç yıl daha dayanak alacağını söyleyebiliriz. Öte yandan kesin olmamakla birlikte iPhone 7’nin iOS 16 işletim sistemi sürümünü de alacağı belirtiliyor. Bu gerçekleşirse, iPhone 7’nin kullanım ömrü daha da uzayacaktır.

Bugün iPhone 7 alsanız sizi ne kadar götürür?

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.