Twitter, milyonlarca iPhone için uygulama desteğini sonlandırdı

Apple, iPhone 13 ailesini ve iOS 15 sürümünü kısa müddet evvel tanıttı. Bu durum, yeni sürümlere geçmek isteyen kullanıcıları sevindirse de güncelleme takviyesini kaybetmiş telefonlara sahip kullanıcılar için berbat haber manasına geliyor.

Uygulama geliştiriciler, birer birer eski iOS ve Android sürümlerine sundukları takviyesi kesiyor. Ne yazık ki bubazı akıllı telefon modelleri için yolun sonuanlamına geliyor. Son olarak, güncelleme takviyesini kaybetmiş telefonlara bir darbe de Twitter’dan geldi.

iPhone 6 kullanıcıları artık Twitter kullanamayacak

Apple, iPhone 6‘nın üretimini ve satışını yıllar evvel durdurdu. Lakin sunduğu güncelleme takviyesi sayesinde pek çok kişi uzun yıllar bu efsaneleşmiş modeli kullanmaya devam etti. Ne yazık ki bu devir artık sona erdi. Dün itibariyle iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcıları Twitter uygulamasına erişimini kaybetti.

Bölgesel olarak birtakım kullanıcılar, orta ara Tweet görüntülemeyi başarsa da ne yazık ki tam bir kullanıcı tecrübesi yaşamak artık mümkün değil. Aslında Twitter, uzun müddet evvel eski iOS sürümleri için uygulamasını güncellemeyi bırakmıştı. Lakin yeniden de kullanıcılar erişim sağlayabiliyordu.

Şayet siz de rastgele bir nedenden ötürü eski iOS sürümlerini çalıştıran yeni bir aygıta sahipseniz ve kasıtlı olarak telefonunuzu güncellemiyorsanız çabucak iOS 15’e geçiş yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde ilerleyen periyotta Twitter ve daha pek çok uygulamaya erişiminizi kaybedeceksiniz.

Pekala siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizin telefon markanız ve aktüel yazılım sürümünüz ne? Karşılıklarınızı yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.