Twitter TweetDeck Paralı Oluyor!

Twitter’ın en fazla kullanılan araçlarından birisi olan TweetDeck, bugün kullanıcılarını üzecek bir gelişmeyle gündeme geldi. Twitter’da pek çok mevzuyu, hesabı, gündemi ve çok daha fazlasını anlık olarak tek pencere içinde takip etmenizi sağlayan aracın yakında fiyatsız olmayabileceği açıklandı.

Güvenlik araştırmacısı Jane Manchun Wong tarafından ortaya atılan bu tezin temeliyse epeyce sağlam. Daha evvel de TweetDeck’in fiyatlı olabileceğini paylaşan araştırmacı, yeni bulduğu ispatta TweetDeck’in yeni üye olma sayfasında bir ayrıntıya rastladı. Şimdi yayında olmayan ve hazırlanmaya devam edilene o sayfada TweetDeck’in sunduğu avantajlardan bahsediliyordu. Bir avantajsa TweetDeck’in neden fiyatlı olacağını gösterdi.

TweetDeck, ‘reklamsız’ bir yer olarak lanse edildi:

Kelam konusu sayfada TweetDeck’in avantajlarından birisi “Reklamsız tecrübe” olarak gösteriliyordu. Uygulamanın mevcut halinde Twitter’daki reklamlar tıpkı halde burada da yer alırken, yeni oluşturulan sayfada bu ayrıntının yer alması dikkat çekti. Çünkü Twitter, şu anda ücretsiz ve birçok kullanıcı için çok daha avantajlı olan TweetDeck’ten neden para kazandığı reklamları karşılıksız olarak kaldırmak istesin ki?

Yeniden bu ayın başında araştırmacı tarafından paylaşılan başka ayrıntıysa Twitter Blue’da kendisini göstermişti. Bu ayrıntı ise TweetDeck’in başka bir fiyatlandırmaya değil, Twitter Blue üyelerine sunulacağını gösteriyordu. Şimdi sadece ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanımda olan Twitter Blue, aylık 2,99 dolarlık fiyata sahip.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.