WhatsApp Sesli Mesajlara Yepyeni 6 Özellik

Yıllardır dünya üzerindeki irtibatın en büyük paydaşlarından birisi olmaya devam eden WhatsApp, 2013 yılından bu yana da sesli bildiri imkânı sunuyor. Uygulamadaki sesli ileti özellikleri giderek gelişmeye devam ederken WhatsApp, sesli bildiriye önümüzdeki devirde gelecek yeni özellikleri de duyurdu.

WhatsApp tarafından paylaşılan blog gönderisinde uygulamaya toplamda 6 adet yeni özellik geleceği belirtildi. Sesli sohbet tecrübesini güzelleştirmeyi hedefleyen bu yeni özellikler ortasında kullanıcıların uzun müddettir istedikleri kimi özellikler de bulunuyordu. WhatsApp’a önümüzdeki haftalarda geleceği açıklanan 6 özellik şu biçimdeydi:

WhatsApp’a gelecek yeni özellikler:

  • Sohbet dışı oynatma: Telefonda ses kaydının oynatıldığı sohbetten çıktığınız takdirde artık ses kaydını dinlemeye devam edebileceksiniz. Bu sayede telefonunuzda rastgele bir şey yaparken gelen ses kayıtlarını dinleyebileceksiniz.
  • Kaydı duraklat/kayda devam et: Ses kaydederken niyetlerinizi toplamanız gerektiğinde artık kayıt sürecini duraklatabilecek ve istediğiniz vakit kayda devam edebileceksiniz.
  • Dalga biçimi görselleştirme: Ses kayıtları, artık kaydın takip edilmesine yardımcı olmak üzere sohbet penceresinde dalga biçiminde gösterilecek.
  • Taslak önizleme: Artık ses kaydı atmadan evvel söylediklerinizden emin olmak için kaydettiğiniz ses kaydını göndermeden evvel dinleyebileceksiniz. (Bu özellik, şu anda birçok kullanıcıda kullanılabilir durumda)
  • Oynatmayı hatırla: Ses kaydı dinlerken yarısında sohbet penceresinden ayrıldıktan sonra tekrar ses kaydını başlattığınızda artık kaldığınız yere elle ilerleme zorunluluğunuz olmayacak. Bu bilhassa sesli ileti, sohbete döndüğünüzde otomatik olarak kaldığınız yerden devam edecek.
  • İletilen bildirilerde süratli oynatma: Hem olağan hem de iletilen sesli bildiriler, artık 1,5 kat yahut 2 kat olmak üzere daha süratli oynatılabilecek. (Bu özellik, şu anda birçok kullanıcıda kullanılabilir durumda)

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.