Apple Music ve Instagram’dan kullanıcı etkileşimini artıracak işbirliği

Apple, Music uygulamasının toplumsal medya platformlarıyla uyumluluğunu artırmak için çalışmalara devam ediyor. Şirket, Apple Music uygulamasında yer alan klipleri Instagram ile paylaşma özelliğini duyurdu.

Muzik dinleme platformlarında rekabet her geçen gün artıyor. Apple daha fazla kullanıcıya hitap etmek için Spatial Audio ile muahede sağladıklarını açıklamıştı. Etkileşim artırmak için Meta ile ortak çalışma yürüten şirket, yeni özelliklerini duyurmaya devam ediyor.

Apple Music kullanıcıları, klipleri Instagram’dan paylaşabilecek

Şirket, yapılan ortak çalışmanın ayrıntılarını blog gönderisinde paylaştı. Kullanıcılar, artık istedikleri müzikten 30 saniyelik bir klibi direkt ileti ile paylaşabilecek. Instagram ile ortak yürütülen çalışma sayesinde kullanıcılara 30 saniyelik klibi duraklatma ve tekrar oynatma imkanı sunuldu.

30 saniyelik klip rastgele bir kullanıcı için fiyatsız olsa da, modülün tamamına erişmek için abone olunması gerekecek. Klip ile birlikte paylaşılan Apple Music linkine tıklayan kullanıcılar, direkt abonelik süreçlerini gerçekleştirebilecek.

Instagram, yayınladığı güncelleme ile klip paylaşımı haricinde yeni özellikler eklediğini duyurdu. Yeni özellikler ortasında en çok dikkat çeken ise anket oluşturma. Kullanıcılar küme sohbetlerinde anket oluşturabilecek. Messenger uygulamasında yer alan özellik, artık Instagram kullanıcılarına da sunulacak.

Apple Music ve Spotify üzere platformların toplumsal medya uygulamalarıyla yaptıkları işbirlikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.