Snapchat ve YouTube iş birliği: Kullanıcılar daha rahat!

Toplumsal medya platformu Snaphat, 2020 yılında gönderilerine tweet ekleme özelliğini sunmuştu. Platform, artık bu özelliği biraz daha ileriye taşıyarak gönderilere YouTube’dan görüntü ekleme özelliğini getiriyor. Pekala Snapchat gönderilerine nasıl görüntü eklenir? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

YouTube görüntüleri, etiket olarak eklenecek

Kullanıcılar, YouTube’da paylaşım yaparken görüntünün altında yer alan Snapchat simgesine dokunarak ilişkiyi öykülerine ekleyecekler. Bu özellik, bildirilerde ayrıyeten link göndermek yerine direkt paylaşım yapmayı kolaylaştıracak.

Snapchat, bahisle ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Bu yeni entegrasyonla, izleyicilerin en sevdikleri klipleri ve görüntüleri Snapchat’te arkadaşlarıyla konuştukları yere göndermelerini her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz. Bu, YouTube kontaklarının birinci defa Snapchat Kıssaları ve teğe bir öykülerle görsel olarak paylaşılabildiği ve tıpkı vakitte kendini tabir etmek için kameraya ve Snapchat Yaratıcı Araçları’nın tam paketine erişilebildiği birinci vakittir.

Toplumsal medya platformlarının rekabetten ayrılarak ortak çalışması, ikisi için de etkileşim artıracak. Ek olarak bunun dışında görüntüleri ön plana çıkararak reklam açısından da olumlu tesirler sağlayacak.

Snapchat kıssalarına YouTube etiketi eklemek için şu adımları izlemek kâfi:

  • YouTube uygulamasını açıp bir görüntü seçin.
  • Snapchat Kamerasına otomatik olarak atlamak için “Paylaş”a ve akabinde “Snapchat” simgesine dokunun.
  • Otomatik YouTube çıkartmasıyla yepyeni bir Snap oluşturun ve yaratıcı araçlarımızdan rastgele birini kullanın.
  • Görüntüyü YouTube uygulamasında yahut varsayılan taşınabilir tarayıcısında görüntülemek için YouTube çıkartmasına dokunun.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce YouTube ve Snapchat platformlarının ortaklaşa yaptığı özellik nasıl? Niyetlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.