Twitter kullanıcısına ibretlik ceza: Sadece 20 dakikalık paylaşım için!

İngiltere, 36 yaşındaki Joseph Kelly isimli Twitter kullanıcısına attığı bir tweet nedeniyle ceza verdi. Kullanıcı, ceza aldığı paylaşımını ise yalnızca 20 dakika tuttuktan sonra geri silmişti. Mahkemede az takipçisi olduğunu savunan kullanıcı, yeniden de paylaşımının içeriği nedeniyle ceza almaktan kurtulamadı. Pekala Kelly’nin paylaştığı saldırgan içerikli tweet neydi ve cezası ne oldu? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Twitter kullanıcısısı, toplum hizmeti için ceza verildi!

Joseph Kelly isimli Twitter kullanıcısı, hesabından İngiliz Ordusu Subayı Kaptan Sir Tom Moore vefatından sonra “Tek İngiliz askeri, bir tapu askeridir. Yanmak nasıl yaşlı ahbap?” diye bir paylaşım yaptı. Twitter kullanıcısı, ağır derecede saldırgan içerikli paylaşım yaptığı gerekçesiyle 150 saat kamu hizmeti cezası aldı. Kelly, mahkemede Twitter ‘da az sayıda takipçisi olduğunu ve paylaşımının kısa mühlet kaldığını savunsa cezaya pürüz olamadı.

Joseph Kelly’ye ceza veren şerif Adrian Cottam savunmanın akabinde şunları söyledi:

“Benim görüşüm, kanıtları duyduktan sonra bunun çok saldırgan bir tweet olduğudur. Caydırıcılık, insanlara problemleri hatırlamak için atmış olacağınız adımlara karşın, mavi düğmeye basır basmaz bunu göstermektir. Öteki bireylerin işlerin denetimden ne kadar süratli çıkabileceğini anlayabilir olması değerlidir. Bunun yeterli bir örneği, çok sayıda takipçinizin olmamasıdır.

Kaptan Sir Tom Moore, geçtiğimiz yıl 100. doğum gününden kampanya başlatarak konutunun bahçesinde 100 cins atmıştı. Sir, kampanya sayesinde pandemi ile uğraş için 18 milyon sterlin toplamıştı. Kampanyanın akabinde Birleşik Krallık’ta ulusal figür haline gelen Tom Moore, Kraliçe II. Elizabeth tarafından şövalye ilan edilmişti. Sir Tom Moore, 101 yaşına vardıktan sonra 2 Şubat 2021 tarihinde de vefat etti.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter kullanıcısı Joseph Kelly aldığı cezayı hak ediyor mu ya da paylaştığı içerik yanlış mıydı? Niyetlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.