Reddit’in Tüm Kullanıcıların Çizim Yapabildiği Kanalı: Place

Dev firmaların hislerimizle oynayan 1 Nisan latifelerinin akabinde, kullanıcılarına 1 Nisan prestijiyle yeni bir cümbüş sunan bir başka platform da Reddit oldu. Reddit’in kullanıcılarının çizim yapabilmesine imkan sağladığı 1 Nisan latifesi büyük bir ilgi görmeye devam ediyor.

1 Nisan’dan bu yana ortaya çıkan Reddit’in özelliği şimdiye kadar büyük bir değişime uğradı ve ekranda neredeyse boş alan kalmayacak bir hale geldi. Kullanıcıların bu çizimleri ortasında Türk Bayrağı ve Atatürk portresi üzere dikkat çeken ayrıntılara da yer verildi.

Piksellerle Türk Bayrağı ve Atatürk portresi çizildi

Reddit’in birinci olarak 2017 yılında kıllanıcılarına sunduğu Place deneyi, geçmişte de büyük bir ilgi görmüş ve 72 saat boyunca kullanıcılardan çok çeşitli çizimler gelmişti. Reddit, uygulamayı bu 1 Nisan’da da hayata geçirerek, kullanıcılarına eğlenceli dakikalar yaşatmayı başardı. Twitch’te de pek çok yayıncının izleyicilerle birlikte katıldığı ve organize bir formda titizlikle çalışmalar yürüttükleri uygulama açıldığı dakikadan bu yana büyük bir gelişim gösterdi. Kimi kullanıcılar oynadıkları oyunlardan imgeleri piksellerle resmederken, kimi kullanıcılar ise ülkelerinin bayraklarını çizmeyi tercih etti.

Tanınan Twitch yayıncıları da mevzuya el atarak, Türk bayrağı ve Atatürk portresi çizimlerine katkıda bulunmaya başladı. Elraen, izleyicileriyle birlikte Türk Bayrağı üzerine İstanbul silüeti çizerken; Mithrain de Atatürk portresinin altına Galata Kulesi çizimlerinde izleyicileriyle birlikte titizlikle çalışıyor. Elraen ve Mithrain’e çok sayıda Twitch yayıncısı da katıldı ve fotoğrafları tamamlamaları konusunda birbirine yardımcı olmaya başladılar.

Pekala Reddit Place’te nasıl çizim yaparsınız?

Bunun için öncelikle bir Reddit hesabına sahip olmanız ve akabinde buraya tıklayarak r/place’e girmeniz gerekiyor. Karşınıza çıkan ekrandaki resme tıkayarak yakınlaştırarak karelerin üzerine tıklayabilir ve Reddit’in 16 renkli paletinden istediğiniz rengi seçerek piksel rengini değiştirebilirsiniz.

Reddit’in Nisan’da açtığı özelliğinin 3 gün sürmesi planlanıyor ve şimdiden çok büyük bir ilgi gördü. Geçtiğimiz yıllarda gördüğümüz örneklerde 16 milyondan fazla piksel yerleştirildiğini ve 90.000 faal kullanıcının Place’de düzenlemeler yaptığı açıklanmıştı. Görünen o ki bu yıl bu sayılar çok daha fazla olacak.

İşte yüz binlerce beşere eğlenceli anlar yaşatan Place’in 24 saatlik değişimi!

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.