Twitter, İki Hesaptan Ortak Tweet Atma Özelliği Getirecek

Twitter’da şu an alıntı yaparak öbür bir gönderiyi kendi hesabınızda gösterebiliyor ve üzerine kendi gönderinizi paylaşabiliyorsunuz. Çoklukla şirketler yahut iş insanları, Twitter hesaplarından iştiraklerini duyurmak istediklerinde bu sistemi kullanıyor ve birbirlerini etiketliyorlar.

Twitter, bunun biraz daha ötesine giden bir özelliği test ediyor. Test edilen özellikte kullanıcılar, tek bir tweet iki farklı hesaptan ‘ortaklaşa’ atılabilecek ve bu gönderi iki kişi tarafından paylaşılmış olarak gösterilecek. Bu da en çok paydaşlık mutabakatı yapan şirketlere, reklam alan içerik üreticilerine yahut ortak duyuru yapmak isteyen şahısların işine yarayacak.

İki farklı hesaptan birebir tweet’i atabileceksiniz

Şu an için bu özellik yalnızca iki hesap için geçerli olacak, daha fazla hesaptan tıpkı tweet paylaşılamayacak. Ortaya çıkan görsellere nazaran yalnızca kilitli olmayan ve sizi takip eden hesaplar bu özelliği kullanabilecek. Bir gönderiyi iki kişi ortak paylaşmak istediğinizde karşı tarafın da onaylaması gerekecek.

İki kişi tıpkı gönderiyi paylaştığı vakit iki hesabın takipçileri tarafından da görülebilecek ve iki hesabın da profil fotoğrafları ve kullanıcı isimleri gönderinin üstünde gösterilecek. Aslında bunun neredeyse birebir birebiri bir özellik geçtiğimiz aylarda Instagram’a da gelmiş; kullanıcılar emsal halde tek bir gönderinin ‘iki farklı saahibi’ olacak biçimde ortak paylaşım yapabilmeye başlamıştı.

Olağan bu da akıllara ya bunu spam için kullanırlarsa kanısını getiriyor. Şu an için Twitter, bu özelliği test ettiğinden bu üslup oluşabilecek sorunların de tahlillerinin düşünüldüğünü söyleyebiliriz. Şimdi özelliğin ne vakit yayınlanacağına dair bir bilgi yok. Siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.