Android kullanıcıları dikkat! WhatsApp kamera arayüzü değişiyor

Tanınan iletileşme platformu WhatsApp, kullanıcılar için çeşitli avantaj sağlıyor. Platform, son vakitlerde yeni eklemeler, sesli bildiriler ve 2GB’a kadar belge paylaşımının yanı sıra yeni özelliklerle daima olarak fonksiyonları değiştiriyor. Son olarak WhatsApp, kamera görünümündeki yeniliği Android‘e getiriyor.

Platform, bilhassa yeni güncellemeleri her vakit herkese birebir anda sunmuyor. Bu nedenle iOS aygıtlarının aylardır sahip olduğu yeni WhatsApp kamera arayüzü, artık Android kullanıcılarına sundu.

Kamera arayüzündeki butonlar küçülüyor

WABetaInfo, birtakım kullanıcıların Android için en son WhatsApp beta sürümünün güncellemesinde güncellenen bir kamera arayüzü gördüğünü paylaştı. Kamera ekranındaki değişiklik, tasarım olarak daha küçük butonlara sahip. Tıpkı vakitte iOS’ta kullanıcıların şikayetine neden olan ve kaldırılan kamera medya çubuğu tekrardan arayüzde yer aldı.

Kamera arayüzünün yanı sıra medya seçici tarafından da yenilikler olacağı fikri yer alıyor. Yeni medya seçici, kullanıcıların bir fotoğraf çektikten sonra birden çok medyayı göndermesini uygunlaştırmayı amaçlıyor.

WhatsApp, kullanıcıların paylaşmak istedikleri medyayı bulmasını kolaylaştırmak için iki yeni sekme gösterecek. Bunlar, ‘ Son kullanılanlar sekmesi‘ ve ‘Galeri sekmesi‘ oluyor. Son kullanılanlar sekmesi, galerideki tüm son fotoğrafları, görüntüleri ve GIF’leri gösteriyor. Galeri sekmesi ise, kullanıcının galerisindeki öteki tüm fotoğrafları, görüntüleri ve GIF’eri gösteriyor.

Kamera arayüzü şimdilik, Beta test kullanıcıları tarafından kullanılıyor. Yeni özellikler konusunda yavaş olan WhatsApp, olumlu dönüşler aldığı takdirde yeni görünümü kullanıcılara sunacak. Yeni kamera imgesine ek olarak, artırılmış 2GB evrak paylaşım kapasitesi de sizlere eşlik edecek.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yahut SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.