Kullanışlı Twitter iOS özelliği, en sonunda Android için de geldi!

Twitter, tıpkı Instagram üzere iOS versiyonuna daha fazla değer veren toplumsal medya uygulamaları ortasında. Uzun müddettir iOS ile Android versiyonunda yer alan farklar birtakım kullanıcıların tenkitlerine neden oluyordu. Yeni ortaya çıkan bir sızıntıya nazaran, Twitter metin seçme özelliği iOS sonrası Android için de geldi.

Twitter metin seçme özelliği Android için nasıl kullanılacak?

Twitter’ın bu özellik üzerinde çalıştığını ise Twitter sızıntılarıyla ünlü Jane Manchun Wong açıkladı. Bilhassa ilgili bir ekran imajı alan Wong, Android kullanıcılarına bu değerli haberi de vermiş oldu.

Fakat son ortaya çıkan sızıntılara bakılırsa Twitter, Android kullanıcıları için de metin seçme özelliği ile bu anlayışı kırmanın peşinde. Aslında epey kolay bir özellik olan Twitter metin seçme özelliği, hali hazırda Android işletim sisteminin desteklediği bir özellik.

Android kullanıcıları ise şu an için atılan bir tweette yer alan metni seçemiyor. Yalnızca paylaşımın üzerine paylaştığınız vakit hepsini seçmeniz mümkün. Bunun dışında yazılı iletiler dışında kalan gömülü metinleri de bu bilhassa seçmek mümkün olacak.

Aslında Android, bir müddettir ekran manzarası üzerinden metin seçme dayanağına sahip. Bu özellik sayesinde birtakım Android kullanıcıları hali hazırda Twitter’ın bu pürüzünü aşabilme imkanına sahipti. Lakin Android 9 ile ortaya çıkan bu özellik ne yazık ki ortadan geçen üç yıla karşın birçok Android telefon üreticisi tarafından desteklenmiyordu.


Twitter Android için de metin seçme özelliği sunmaya başlayacak

Pandemiyle birlikte artan toplumsal medya kullanımı Twitter üzere platformların da daha fazla özelliği devreye almasını sağladı. Instagram ve Twitter aslında yıllardır iOS yani iPhone kullanıcıları için çok daha kullanışlı özelliklerle karşımıza çıkıyor. Android kullanıcıları ise bu durumdan şikayetçi olsa da iki platformda bu siyasetinden pek geri adım atmıyordu.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.