Elon Musk, Artık Twitter’ın En Büyük Ortağı

Geçtiğimiz dakikalarda Bloomberg tarafından paylaşılan bir haber, dünya gündemine oturdu. Tesla ve SpaceX kurucusu ve CEO’su Elon Musk, toplumsal medya platformu Twitter’dan pay satın aldı. Paylaşılan detaylara nazaran Musk, Twitter’ın %9,2’lik kısmını satın alarak platformun en büyük hisse sahibi oldu.

Elon Musk, geçtiğimiz hafta Twitter hesabından yaptığı bir ankette aslında bu hareketinin işaretini vermişti. Musk, anketinde şirketin söz özgürlüğü prensiplerine bağlı olup olmadığını sormuş, kullanıcıların %70’i ‘hayır’ karşılığını vermişti. Musk, anketin altına da “Bu anketin sonuçları kıymetli olacak. Lütfen dikkatle oy verin.” notunu bırakmıştı.

Twitter payları uçtu:

Elon Musk, Twitter paylarının toplam bedeli 2,89 milyar dolar olan %9,2’sini satın alarak şirketin 73 milyon 486 bin 938 adet payını ismine geçirdi. ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu tarafından paylaşılan ve resmileşen bu süreç, Twitter’ın paylarını de uçurdu. Twitter payları, haberin duyulmasıyla dakikalar içinde %25’i aşkın bedel kazandı.

Elon Musk’ın Twitter’da en büyük kelam sahibi pozisyonuna gelmesi, Jack Dorsey’in istifasının akabinde CEO’luk misyonuna gelen Parag Agrawal için de büyük bir imtihan olacak üzere duruyor. Agrawal, daha evvel yaptığı açıklamada güvenilirliği ve kararları daha süratli almaya ve eser uygulamasını düzgünleştirmeye yönelik kelam vermişti. Şirket, birebir vakitte yıllık gelirini 7,5 milyar dolara çıkarmayı ve 2023’ün sonuna kadar günlük 315 milyon kullanıcıya ulaşmayı da hedeflediğini açıklamıştı.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.