Reddit Place’te Türk bayrağına saldırı yapıldı!

Çeşitli görsellerin paylaşıldığı Reddit Place isimli aktiflikte skandal bir olay yaşandı. Aktiflikte kullanıcılar 1000×1000’lik bir tuval alanına 5 dakikalık müddet zarfında birer piksel ekleyerek görsel çalışma yapabiliyor. Kullanıcılar bir ortaya geldiğinde birer piksel eklediğinde süratlice bir görsel oluşmuş oluyor. Oluşturulan görsellerin akabinde öteki bir kullanıcı tekrar tıpkı alanı silebiliyor ve kendi çalışması için kullanabiliyor.

Bununla birlikte kimi kullanıcılar kendi ülke bayraklarını alana ekleyerek ülkelerini temsil etmek istediler. Lakin bilinene nazaran ülke bayraklarının bozulmaması gerekiyordu. Ancak süreç hiçte o denli ilerlemedi. Müddet başladığında bayrağımıza yönelik bir hücum yapıldığı ortaya çıktı.

Türkiye bayrağına saldırdılar, Elraenn ve izleyicileri devreye girdi

Twitch platformunda gün geçmiyor ki olaylar durulsun. Şimdiyse Reddit Place isimli aktifliğin içerisinde Twitch Türkiye‘de Elraenn ismiyle bilinen Tuğkan Gönültaş ile Kanadalı Xqcow yayıncı ortasında bayrak arbedesi çıkageldi ve Türkiye bayrağına atak yapıldı.

Türkiye bayrağına taarruz yaptı

İspanya, Cezayir, Birleşik Krallık ve Kanada üzere ülkelerin bayraklarının görüldüğü yayında ülkemizin bayrağı camii motifi eşliğinde yerini aldı. Fakat Kanadalı yayıncı bayrağımıza yönelik bir hücum düzenledi. Her ne kadar oyun ortamı da olsa kelam konusu bir ülke bayrağı olduğunda bütün kullanıcıların hürmet duyması kıymetlidir.

Bayrağımız müdafaa altına alındı

Camii motifi olan kısmını tam silmeye başlayan yayıncı akabinde bayrağa yanlışsız da atak yapmaya başladı. Bunu fark eden Tuğkan Gönültaş ve izleyicileri de olaya el atarak bayrağımızı muhafaza altına aldı.

Başta da belirttiğimiz üzere 5 dakikada bir piksel eklenmeye müsaade verilen aktiflikte yüz binlerce kişi bayrağımız için sanal ortamda çaba gösterdi. Öteki ülke vatandaşı kullanıcılarının da dayanağını alan Elraenn son elden sonra herkese teşekkür ederek başka ülke bayrakları konusunda hiçbir şey yapmayacaklarını açıkça söyledi.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebileceğiniz üzere SDN Forum üzerinden de bahis hakkında tartışabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.