WhatsApp’tan kaydedilmemiş numaralar için önemli yenilik!

Anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, kaydedilmemiş bir numara ile direkt olarak etkileşim kurmaya sağlayacak yeni özelliği test ediyor. Platform, şu anda kaydedilmemiş bireylere direkt bildiri gönderme seçeneği sunmuyor. Kullanıcılar, bu yüzden her numarayı kaydetmek ve ondan sonra bildiri göndermek zorunda kalıyor. WhatsApp ise şu anda test etabında olan bilhassa bu sorunu ortadan kaldırmayı test ediyor. Pekala bu özellikler tam olarak nedir ve nasıl çalışacak? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp, kaydedilmemiş numaralar için için üç seçenek sunacak

Anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, Android için en son Beta güncellemesinde kaydedilmemiş bir numara bağlantı kurmayı sağlayacak yeni özellik test ediyor. Platform, numarayı kaydetmeden evvel bağlantı kurmak için üç seçenek sunacak. Bu seçenekler sayesinde bir numarayı kaydetmeden arama, bildiri atma ya da rehbere ekleme özellikleri olacak.

Kaydedilmemiş numaranın şayet bir WhatsApp hesabı yoksa öne çıkanlarda sırf rehbere ekleme ve arama seçenekleri yer alacak. Test etabında olan yeni işlevlerin, bilhassa zımnilik ve güvenlik açısından kullanıcılara fayda sağlaması bekleniyor. Bu yeniliğin kararlı sürüme ne vakit geleceği şimdilik bilinmeyen durumda.

Tanınan iletileşme uygulaması, geçtiğimiz günlerde sesli iletiler için birçok yeniliği barındıran bir güncelleme yayınlamıştı. Geçtiğimiz hafta ise evrak paylaşım sonunu 2GB kadar yükseltmişti. Güncellemelerle gelen yenilikler uygulamayı güzelleştiriyor ve geliştiriyor. Sonuç olarak kullanıcıların daha âlâ bir tecrübe kazanmasını sağlıyor.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce WhatsApp’ın test etabında olan kaydedilmemiş numara ile irtibat kurma özelliği nasıl? Niyetlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.