Elon Musk Resmi Olarak Twitter’ın ‘Yöneticisi’ Oldu

Geçtiğimiz gün dünya, son derece değerli ve sürpriz bir satın alım haberiyle karşılaşmıştı. SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, toplumsal medya platformu Twitter’ın %9,2’lik kısmını yaklaşık 3 milyar dolar karşılığında satın almıştı. Twitter’da artık en büyük kelam sahibi olan Elon Musk’ın platforma neler getireceğiyse merakla bekleniyordu.

Satın alımdan bir gün sonra, geçtiğimiz dakikalardaysa Twitter CEO’su Parag Agrawal’dan heyecanlandıran bir paylaşım geldi. Parag, Twitter hesabından yaptığı duyuruda Elon Musk’ı Twitter’ın İdare Kurulu’na dahil ettiklerini açıkladı. Parag, ayrıyeten Musk’la ‘birkaç haftadır’ görüştüklerini de ortaya koydu.

Twitter CEO’sunun duyurusu:

“Elon Musk’ı İdare Konseyimize atadığımızı paylaşmaktan heyecan duyuyorum! Elon ile geçtiğimiz haftalarda yaptığımız konuşmalar sayesinde, İdare Heyetimize büyük kıymet katacağını açıkça gördük.

Kendisi, Twitter ve İdare Kurulu’nda tam da gereksinimimiz olan hizmete hem tutkulu bir inanan hem de uzun vadede bizi daha güçlü kılacak bir eleştirmen Beğenilen geldin Elon!”

Elon Musk, geleceğe yönelik kıymetli açıklamada bulundu:

“Önümüzdeki aylarda Twitter’da kıymetli iyileştirmeler yapmak için Parag ve Twitter İdare Heyeti ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum!”

Twitter CEO’sunun paylaşımına cevap veren Elon Musk, yakın vakitte Twitter’a ‘kıymetli iyileştirmelerin’ yapılacağından da bahsetti. Musk’ın bu iyileştirmeler kapsamında neler yapacağını sadece bekleyerek göreceğiz. Öte yandan artık Musk’la birlikte yönetilen Twitter’ın da evrimini yakından takip edeceğiz.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.