Elon Musk, Twitter’daki ‘En Sinir Bozucu’ Sorunu Açıkladı

SpaceX ve Tesla şirketlerinin CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’ın %9,2’lik kısmını satın almış, şirketin en büyük kelam sahibi pozisyonuna yerleşmişti. Haberin duyulduğu tıpkı gün içindeyse Twitter’dan kullanıcılara yönelik bir anket başlatmıştı. Musk, Twitter’ın geleceğini etkileyecek bu anketin yanı sıra Twitter’daki sıkıntıları da dinlemeye başladı.

Kendi anketine gelen bir yanıta karşılık veren Elon Musk, Twitter’da ‘en büyük sorun’ olduğunu düşündüğü şeyi de paylaştı. Musk’ın anketine karşılık veren kişi, Twitter’da her hesap altına doluşan ve kripto paralar hakkında paylaşımlar yapan bot hesaplar hakkında yakındı. Musk da bu görüşe katılarak “Evet, bence Twitter’daki en hudut bozucu sorun.” tabirlerini kullandı.

Elon Musk’ın Twitter’daki açıklaması:

“Elon, bu kripto spam botları hakkında bir şeyler yapmalısın. Sahiden hudut bozucu oluyorlar. Gerçek bir ‘gerçek’ insan olduğunuzu kanıtlamak için doğrulama sistemini geliştirmek bu mevzuda yardımcı olacaktır.”

“Evet, bence Twitter’daki en hudut bozucu sorun.”

Elon Musk’ın ve pek çok kullanıcının hudut olduğu bu sorun, bilhassa tekrar Elon Musk’ın hesabının altında açıkça görülebiliyor. Ele geçirilen ya da yeni oluşturulan profillerden yapılan paylaşımlar, uydurma kontaklara ve vaatlere yer vererek dolandırıcılık için yeni kurbanlarını seçiyor. Bu mevzuyu bizler de daha evvel gündeme taşımıştık. Hatta daha evvel Elon Musk ve Bill Gates üzere isimlerin bile hesapları ele geçirilmiş, kripto para dağıtılacağına yönelik paylaşımlar yapılmıştı:

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.