Elon Musk’tan ‘Twitter’ Hakkında Sürpriz Anket

Her geçen gün dünyayı şaşırtmaya devam eden Elon Musk, dün hiç beklenmeyen bir haberle dünya basınında manşete oturdu. Elon Musk, Twitter paylarının %9,2’sini satın alarak şirketin en büyük hisse sahibi haline dönüştü. Yaklaşık 3 milyar dolarlık bu satın alım, Elon Musk’ı Twitter’ın en büyük kelam sahibine de dönüştürdü.

Satın alımın akabinde Musk, bugün kullanıcılara yeni bir anket sundu. Bu anket, Twitter’da pek çok kullanıcının çok uzun yıllardır istediği, pek birçoklarının da karşı çıktığı Tweet düzenleme özelliğiydi. Musk’ın kelam sahipliğini kullanarak anket sonucuna nazaran hareket edeceği bu anket, şu anlık ‘Evet’çilerden yana durumda.

“Düzenleme butonu istiyor musunuz?”

Elon Musk’ın anketi, Twitter’da şimdi bitimine 18 saat kalmış olmasına karşın 2 milyon kullanıcının oyunu toplamayı başardı. Bu nedenle ziyadesiyle adil olduğu söylenebilecek olan ankette şu anki sonuçlar, kullanıcıların %74,1’inin Tweet düzenleme butonu istediğini, %25,9’ununsa istemediğini gösterdi.

Öte yandan pek çok kullanıcı, bu özelliğin ‘ölçülü’ bir halde gelmesini talep etti. Tweet sahiplerinin Tweet’i istedikleri üzere değiştirebilmelerinin tehlike yaratabileceğini belirten kullanıcılar, butonun Tweet atıldıktan sonra muhakkak bir müddet boyunca kullanılabilmesi gerektiğini ve yapılan düzenlemelerin farklı bir ilişkide düzenleme geçmişi halinde görüntülenmesi gerektiğini söyledi. Elon Musk da bu fikri ortaya atanlardan birine “Mantıklı duruyor.” yanıtını verdi.

Twitter, önümüzdeki periyotta büyük değişikliklere uğrayacak üzere..

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.