Google Türkiye, Twitter hesabından ilk paylaşımını yaptı

Toplumsal medya kullanımı artmaya devam ediyor. Cümbüş, irtibat ve haber kaynağı üzere pek çok misyonu üstelenen bu platformlar, şirketlerin de ilgisini çekiyor. Bu nedenle her geçen gün daha fazla şirket, daha fazla bölgede toplumsal medya faaliyetlerini hızlandırıyor.

Bunun ülkemizdeki son örneği ise Google oldu. Şirket, geçtiğimiz aylarda açılan bir hesap üzerinden Google Türkiye ismiyle bugünden itibaren hizmet vermeye başladı. Hali hazırda ülkemizde bir ofisi de bulunan ABD’li teknoloji devi, birinci paylaşımını gerçekleştirdi.

Google Türkiye, Twitter hesabından ne paylaştı?

Bugün Twitter’dan “Selam Twitter insanları, ne arıyoruz? #AramayaDevam” açıklamasıyla bir paylaşım yapan Google Türkiye, beraberinde bir görüntü yayınladı. Twitter‘daki klasikleşen Google esprilerine yer verilen görüntüde, Google aramalarından ve komik toplumsal medya görüntülerinden da faydalanıldı. İşte o video…

Dakikalar içerisinde yüzlerce beğenir Retweet alan paylaşım, ülkemizdeki toplumsal medya kullanıcılarının da ilgisini çekmeyi ve hesap için güzel bir tanıtım olmayı başardı. Google Türkiye, Twitter hesabında anlık olarak 230 takipçi bulunuyor. Lakin ilerleyen vakitte bu sayının ziyadesiyle artması planlanıyor.

Hali hazırda ülkemizdeki etkinliğini sürdüren şirketin toplumsal medya konusundaki bu açılımı öbür şeylerin habercisi olacak mı bilinmiyor. Mevzuyla ilgili gelişmelerin ise ilerleyen günlerde aşikâr olması bekleniyor.

Pekala siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Google Türkiye, Twitter dışında öbür toplumsal medya platformlarında da etkin olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.