Twitter CEO’sundan açıklama: Düzenleme butonu gelecek mi?

Twitter, 1 Nisan latife gününde yaptığı bir paylaşımla birtakım kullanıcıların uzun müddettir beklediği özellik olan “düzenleme butonu” özelliği getireceğini duyurmuştu. Daha sonra ortaya çıkan bilgilerde bunun latife olduğunu ve getirmeyeceklerini açıklamıştı.

Tesla CEO’su Elon Musk geçtiğimiz günlerde Twitter’ın gereğince özgür olmadığını belirten bir paylaşım yapmıştı. Akabinde da kendi toplumsal medya platformunu kuracağı tezleri, gündeme bomba üzere düşmüştü. Ortadan geçen kısa bir vakit sonra Musk, Twitter paylarının yaklaşık %10’luk kısmını satın aldı. Satın almasının üzerinden sadece birkaç saat sonra ise Twitter kullanıcılarına düzenleme butonu isteyip istemediklerini sordu. Twitter CEO’su ise bu tweeti alıntılayarak dikkat çeken bir açıklama yaptı. Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Twittter CEO’su keskin dönüş!

Twitter CEO’su Parag Agrawal, Elon Musk’ın tweet düzenleme butonu paylaşımını alıntılayarak “Bu anketin sonuçları kıymetli olacak. Lütfen dikkatlice oy verin.” yazdı. Parag Agrawal’ın bu paylaşımından sonra bir düzenleme butonunun gelmesi yine gündeme geldi.

Elon Musk’ın tweet butonu ile ilgili anketinde şu anda 2,7 milyondan fazla oy mevcut. Kullanıcı oylarından %73’ü olumluyu işaretlerken geri kalan %27’lik kısım ise olumsuz tarafı tercih ediyor.

Twitter CEO’sunun 1 Nisan şakasından sonra bu özelliğin asla getirmeyeceklerini söylemişti. Zira bu yüzden platformda yapılan çekiliş sonuçlarına hile karışabileceği ve retweet özelliği ile uyuşmadığı açıklanmıştı.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter için düzenleme butonu gerekli mi ve bir halde kullanıma sunulacak mı? Niyetlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.