Twitter hissedarı olan Elon Musk, yapacağı ilk yeniliği paylaştı!

Dünyanın en güçlü insanı Elon Musk, kendi toplumsal medya oluşumunu kuracağı tezlerinden günler sonra Twitter’ın yaklaşık yüzde 10’luk paylarını satın almıştı. Musk, Twitter düzenleme butonu fikrini ortaya atarak her zamanki üzere gündemde.

Twitter’dan yaklaşık 3 milyar dolar bedelinde pay satın aldığı öğrenilen Elon Musk’ın, Twitter özelliklerine el atabileceği düşünülüyor. Tesla ve SpaceX CEO’su, paylaştığı son ankette 80,3 milyon takipçisine “Bir düzenleme butonu ister misiniz?” diye sordu.

Elon Musk Twitter’ın birinci düzenlemesi için anket başlattı

Twitter paylarının yüzde 9,2’lik kısmını satın alarak şirketin en büyük hissedarı haline gelen Elon Musk, değişik bir anket başlattı. Kullanıcılara bir düzenleme butonu isteyip istemediklerini soran Musk’ın, ankete ufak bir hile karıştırması da gözlerden kaçmadı.

1,5 milyondan fazla kullanıcı tarafından oylanan anketin yüzde 74’lük kısmı evet yanıtını verdi. Fakat Musk’ın evet ve hayır diye koyduğu şıkların aslında gerçek yazılmadığını belirtmek gerekiyor. Musk, maksadını belirtmek için anket şıklarını taammüden yanlış yazmış üzere görünüyor (yes yerine yse, no yerine on).

Platformun en büyük hissedarı olmasına karşın Musk’ın, Twitter’a yeni özellikler ekleme yetkisine sahip olmadığını belirtelim. Şirketin idare şurasında yer almayan Tesla ve SpaceX CEO’su, tekrar de toplumsal medyada eğleniyor üzere görünüyor.

Lakin Twitter kullanıcılarının yıllardır bir düzenleme butonu istediği açık. Halihazırda bir tweet paylaşır ve yazım yahut lisan bilgisi yanılgısı yaparsanız, düzeltmek için tweet’i tamamını silip yine paylaşmak zorundasınız.

Twitter’da tweet düzenleme dayanağının olmamasının ise eski CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey’e nazaran haklı bir nedeni var. Dorsey açıklamasında, “Bir tweet paylaştıktan sonra öbür biri bunu retweetleyebilir. Şayet bir saat sonra o tweet’in içeriğini büsbütün değiştirirseniz, özgün tweet’i retweetleyen şahsa haksızlık etmiş olursunuz” dedi.

Pekala ya siz Twitter’da pay satın alan Elon Musk hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yahut SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.