Twitter’a Düzenleme Özelliği Geliyor

Geçtiğimiz günün en büyük gündem hususlarından biri, Twitter’dan aldığı pay ile bir anda şirketin en büyük hisse sahibi yatırımcısına dönüşen Elon Musk olmuştu. Geçtiğimiz haftalardan itibaren birtakım sinyaller veren ve en sonunda Twitter’ın paylarının %9,2’sini satın alan Musk, çabucak akabinde da kelam hakkını kullanmaya başladı.

Musk’ın Twitter adımı sonrası en çok dikkat çeken paylaşımlarından biri de geçtiğimiz gün açtığı bir anket oldu. Twitter’a yıllardan beridir gelmesi beklenen; hatta vakit zaman Twitter’dan gelen resmi açıklamalarla da daima gözümüzü yolda bırakan ‘Düzenleme’ özelliğini oylamaya sunan Musk’ın anketi büyük ilgi gördü. Anket şimdi kapanmamışken Twitter’dan gelen bir duyuru, tüm kullanıcıları heyecanlandırmaya yetti.

Düzenleme butonu çok yakında test edilmeye başlanacak

Aslında Twitter, bu özellik üzerinde uzun vakittir çalışıyordu ve geçmişte de buna dair haberler görmüştük. Twitter tarafından yapılan duyuruda da bunun üzerinde duruldu ve gelen ağır sorulara yönelik bir açıklama niteliğinde bir paylaşım yapıldı. Açıklamada esasen bir müddettir özellik üzerinde çalıştıklarını ve bu fikrin yeni olmadığını vurgulayan Twitter, düzenleme butonunun yakında Twitter Blue aboneleri için test edilmeye başlanacağıbilgisini verdi. Yapılan paylaşımda ”hayır, fikri bir anketten almadık” sözleri ise Musk’ın anketine ufak bir göndermeydi.

Natürel ki şu an kelam konusu süreç bir test devri ve Twitter’ın testler başlatıp sonrasında geri çektiği pek çok özellik olduğunu düşünürsek kesin bir şey söylemek mümkün değil. Lakin düzenleme üzere bir özelliğe hiçbir vakit sıcak bakmayan Jack Dorsey’in Twitter CEO’luğunu Parag Agrawal’a devretmesinden sonra platformda pek çok şey değişti.

Üstelik Agrawal, düzenleme özelliğine Dorsey’in bilakis sıcak bakıyor. Tüm bunları bir ortada değerlendirdiğimizde; yakın vakitte makul ‘kurallar’ dahilinde bir düzenleme özelliği göreceğiz üzere görünüyor.

Düzenleme butonunun nasıl görüneceğine yönelik bir de görüntü geldi

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.