WhatsApp görüntülü arama nasıl kapatılır?

Aplikasyonların giderek artmasıyla telefon davetlerini bir de iletileşme uygulamalarından gelen aramalar takip etti. Skype, Messenger, WhatsApp ve daha birçok iletileşme uygulaması, sesli aramaların yanında manzaralı arama imkanı da tanıyor. Bu da, her vakit tercih edilen bir irtibat formülü değil. Pekala bunu istemiyorsanız engellemenin bir yolu var mı? WhatsApp imajlı arama nasıl kapatılır?

Android aygıtlarda Whatsapp imajlı arama kapatma

WhatsApp’ta olan birçok özellik üzere manzaralı arama seçeneği de uygulama içerisinden kapatılamıyor. Fakat telefon üzerinden bunu engellemenin bir yolu var. Uygulama buna bir tahlil getirmemiş olsa da, bu küçük kısayolu nasıl yapacağınızı adım adım anlattık. Android aygıtlarda Whatsapp imajlı aramalarını kapatma sürecini gerçekleştirmek için şu adımları izleyin:

  • Adım 1: Telefonun “Ayarlar” kısmını bulun.
  • Adım 2: “Uygulama Yönetimi” kısmına gidin. Akabinde WhatsApp uygulamasını bulun.
  • Adım 3: “İzinler” seçeneğini seçin.
  • Adım 4: Burada uygulama içerisinde verilen müsaadeler karşınıza çıkacak. “Kamera” müsaadesini bulun ve kapatın.

iOS aygıtlarda nasıl yapılır?

iOS aygıtlarda da benzeri adımlarla birebir süreci gerçekleştirmek mümkün. iOS aygıtlarda bu süreci gerçekleştirmek için şu adımları takip edin:

  • Adım 1: “Ayarlar” kısmına gelin.
  • Adım 2: Uygulamaların bulunduğu kısma gelin. Buradan WhatsApp uygulamasını bulun.
  • Adım 3: Uygulama için verilen müsaadelerin bulunduğu ayara gelin.
  • Adım 4: Buradan “Kamera” müsaadesini kapatın.

Bu adımları tamamladığınızda artık WhatsApp imajlı aramaları almayacaksınız. Lakin kameraya erişim müsaadesini kapattığınızda, WhatsApp üzerinden kamerayı kullanarak fotoğraf çekmek ya da durum paylaşımı yapmak istediğinizde bu süreçleri gerçekleştiremezsiniz. Bu nedenle bu özelliklerden birini kullandıktan sonra, manzaralı aramaları kapatmak isterseniz, tıpkı adımları takip ederek tekrar WhatsApp imajlı aramaları engelleyebilirsiniz.

Sizin bildiğiniz diğer yollar var mı? WhatsApp’ın bu türlü bir özellik almasını ister miydiniz? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.