WhatsApp’ın Anket Özelliğinden Ekran Görüntüsü

Günümüzde mesajlaşmanın varsayılan uygulaması olan WhatsApp, uzun müddettir pek çok kişinin istediği anket özelliğine sonunda kavuşacak üzere gözüküyor. Kullanıcıların WhatsApp sohbet kümeleri için taleplerini tekrar tekrar lisana getirdiği anket özelliği, bugün birinci kere somut bir formda görüntülendi.

WhatsApp’a gelecek olan anket özelliği, uygulamanın yeni iOS betasında kendisini gösterdi. Yeni beta güncellemesiyle birlikte anket özelliğinin nasıl bir arayüze sahip olacağı görüldü. Daha evvel sadece hudutlu bir halde görülen özellik, bu kere neredeyse tamamlanmış biçimiyle uygulamada yer aldı.

WhatsApp anketleri bu türlü oluşturulacak

WhatsApp iOS beta sürümünden alınan üstteki ekran manzarasında kümelere sunulacak bir anketin nasıl oluşturulduğu gözüküyor. Anketi oluşturan kullanıcı, öncelikle ankette cevaplanması istenen soru kısmını dolduruyor. Daha sonrasındaysa ankete verilebilecek yanıtları yazı ya da emoji biçiminde dolduruyor.

Özelliğin şu anda olduğu basamakta ankete en fazla 12 yanıt eklenebildiği görülüyor. Bu sayının kesin sayı olup olmadığı bilinmezken, anketlerin sohbet penceresinde nasıl gözükeceği de şimdi bilinmiyor. Özelliğin tüm WhatsApp kullanıcıları için ne vakit yayımlanacağı konusu da belirsizliğini koruyor.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.