Justin Bieber, Kanye West, Taylor Swift YouTube’da Hacklendi

Müzik dalının YouTube’daki ayağı olan Vevo, geçtiğimiz saatlerde büyük bir hücuma maruz kaldı. Dünyaca ünlü sanatkarları bünyesinde barındıran ve toplamda yüz milyonlarca aboneye sahip olan Vevo’da pek çok ünlü ismin YouTube kanalına garip müzik görüntüleri eklendi.

Ortalarında Lil Nas X, Eminem, Drake, Taylor Swift, Ariana Grande, Harry Styles, The Weeknd, Michael Jackson ve Kanye West üzere isimlerin de olduğu birçok sanatkarın sayfasında İspanyol dolandırıcı Paco Sanz ve rapçi Til Tjay üzere isimlerin klipleri yer aldı. Bu akının arkasındaki isim de görüntülerin kimilerinde kendisini gösterdi.

Ünlü sanatkarların profillerinde görülen görüntülerden kimileri:

Hacklenen Vevo kanallarına yüklenen görüntülerden kimilerindeHacked by @lospelaosbro (lospelaosbro tarafından hacklendi)” tabiri yer aldı. Kelam konusu kişinin Twitter profiline girildiğinde bunun birinci akın olmadığı da görüldü. Profilde Mayıs 2021’de Justin Bieber’ın profilinden paylaşılan kısa bir görüntü da yer alıyordu.

Mayıs 2021’de Justin Bieber profilinden paylaşılan görüntü

Vevo, The Verge’e yaptığı açıklamada “Kimi görüntüler doğrulanmamış bir kaynak tarafından direkt küçük sayıdaki Vevo sanatkarlarının kanallarına yüklendi.” sözlerini kullandı. Görüntülerin artık kanallarda mevcut olmadığını belirten Vevo, güvenlik sistemlerini de gözden geçireceğini duyurdu.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.