Türkiye’den Defol Bill Gates Etiketi Twitter’da Gündem Oldu

Bilhassa COVID-19’un patlak vermesiyle daha evvel yaptığı açıklamaların yine gündeme gelmesiyle komplo teorisyenlerinin maksadı olan Bill Gates, Türkiye’de günümüzde de amaç olmaya devam ediyor. Artık neredeyse her türlü olayın Bill Gates’e bağlandığı şu günlerde Twitter, yine göz kanatan bir gündeme mesken sahipliği yapmaya başladı.

Bugün Twitter’a giren pek çok kullanıcı, gündemdeki etiketler ortasında “#GetOutOfTurkeyBillGates (Türkiye’den Defol Bill Gates)’ etiketine rastladı. Ne hedefle açıldığı net bir formda görülemeyen ancak Gates’in Türkiye’deki ‘faaliyetlerinin’ linçlendiği bu etiket altında en az “Sen de yargılanacaksın” çıkışı kadar saçma yorumlara da yer verildi.

Bill Gates, Türkiye’de her türlü şeyin önüne geçecekmiş:

Bill Gates için yapılan paylaşımlara geçmeden evvel, bu paylaşımların yapıldıkları bağlamı hatırlamakta yarar var. Çünkü paylaşımların her biri Gates’in farklı Türkiye vizyonunu anlatıyor.. Paylaşımlar, Bill Gates içi daha evvel medyaya yansıyan kimi vilayetlerden arsa satın aldığı argümanı ve global ısınmaya karşı yaptığı yapay et teklifini içeriyor. Gates’in kelam konusu açıklamaları ve hakkındaki argümanlar, neredeyse 1 yıl evvel basına yansıyan argümanlar ve açıklamalardan oluşuyor.. Bunlar dışındaki başka teorilerse paylaşımlarda yer alıyor.

Etiket altında yapılan akıllara ziyan paylaşımlardan kimileri şu formdaydı:

Herif Güneş’i karartacak(!)

Bill Gates yeni toprak arayışında:

Bill Gates’in değil, klonunun da yasaklanması gerekiyor, lütfen:

Türkiye’de arsa almasının nedeni ne olabilir ki? Natürel ki de Güneş’i kapatmak!

“Aşılar hakkında konuşuyor, hekim değil. Daima Türkiye’den arsa satın aldığına dair haberler var, neden? Kendisi bir meteorolog, astrobiyolog ya da biyoloji uzmanı değil, Güneş’i kapatmaya çalışıyor.”

Çöl tozu Bill Gates’in havaya fırlattığı kireçtaşıymış…

Başkalarıysa sonluydu:

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.