WhatsApp, iOS’tan sonra Android’de de yeni kamera ara yüzüne kavuşuyor….

Kısa mühlet evvel WhatsApp, sesli ileti kayıtlarını duraklatma yahut devam ettirme, dalga formu görselleştirme, sohbet dışı oynatma vb. dahil olmak üzere bir küme yeni sesli iletileşme özelliğinin eklendiğini duyurdu.

Artık ise firma kamera orta yüzünü büsbütün yeniledi. Bu yeni WhatsApp kamera orta yüzü, WhatsApp Android beta uygulamasını yükleyen kullanıcılar tarafından görülebiliyor.

Bu kamera orta yüzü WhatsApp için büsbütün yeni bir özellik değil. Yeni orta yüz, birkaç aydır iOS kullanıcılarına sunulmaktaydı. Fakat yeni kamera orta yüzü artık Android kullanıcıları için de sunuluyor ve şu anda yalnızca beta sürümünde mevcut.

WABetaInfo tarafından yayınlanan en son habere nazaran, kimi WhatsApp beta kullanıcıları güncellenmiş kamera orta yüzünü kullanabiliyor. Yeni orta yüz, medya seçici için büsbütün yeni bir görünüm içeriyor.

WhatsApp kamera medya çubuğu, yeni orta yüzün geliştirilmesi sırasında planlandığı için kaldırılmadı. Yeni WhatsApp kamera orta yüzü ve yine tasarlanan medya seçici özellikleri, WhatsApp beta kullanıcıları için şu anda kullanılabilir durumda fakat uygulamanın kararlı sürümünün bu yeni özelliklere ne vakit kavuşacağı şimdi belirli değil…

Kaynak: Chip

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.