Elon Musk’ın Twitter Hissesi Alması Hakkında Çarpıcı İddia

SpaceX ve Tesla şirketlerinin kurucusu ve CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yaklaşık 3 milyar dolar karşılığında Twitter’in %9,2’lik kısmını satın almıştı. Twitter idare şurasına da katılan ve en fazla payla Twitter’ın en büyük kelam sahibi olan Musk, bugün enteresan bir teoriyle gündeme geldi. Üstelik o teori, tanıdık bir isim tarafından ortaya atıldı.

Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk, özel jetini takip eden ve anlık olarak güncelleme paylaşan bir bot hesabın geliştiricisiyle anılmıştı. Özel jetinin takip edilmesinden rahatsız olan Musk’ın bu gence 5 bin dolar para teklif ettiği, gencinse bunun 10 katını istediği tabir edilmişti. İkili ortasında rastgele bir mutabakat sağlanmazken, o genç değişik ve kâğıt üzerinde mantıklı bir teori ortaya attı.

Musk, özel jetinin takip edilmesi hakkındaki haberlerin akabinde Twitter payları almaya başlamış:

‘Elon Musk’s Jet’ isimli bot hesabın geliştiricisi olan ve Musk’ın yanı sıra Mark Zuckerberg, Bill Gates ve Jeff Bezos üzere milyarderlerin jetlerini de takip eden Jack Sweeney, yaptığı paylaşımda sıra dışı bir teoriye yer verdi. Şimdi 19 yaşında olan Sweeney, Twitter paylaşımında SEC dokümanlarında yer alan ve Elon Musk’ın Twitter paylarını ne vakit almaya başladığını gösteren tabloya yer verdi. Tabloyu paylaşan Sweeney, “Elon, Twitter paylarını benim onun teklifini reddetmem nedeniyle mi satın almaya başladı?” tabirlerine yer verdi.

Birinci olarak Tweet Tweaker tarafından paylaşılan bu tablo, Elon Musk’ın tam da Jack Sweeney’nin 5 bin dolarlık teklifi reddettiği gün Twitter payları satın almaya başladığını gösterdi. Tabloya nazaran Musk, birinci payını 31 Ocak 2022 tarihinde 620 bin adet lot olacak biçimde satın aldı. İlerleyen günler boyunca Musk’ın daima 500 bin – 3 milyon aralığında paylar satın aldığı görüldü.

Elbetteki Elon Musk’ın tek bir Twitter hesabı nedeniyle koskoca toplumsal medya platformunu satın aldığını söylemek uçuk bir teori. Fakat Musk, bu olaydan hareketle platformda daha fazla kelam sahibi olmayı istemiş ve bu istek sonucunda da platformu yavaş yavaş satın almaya başlamış olabilir…

Jack Sweeney ve Musk ortasında yaşananları daha evvel sizlerle paylaşmıştık:

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.