Twitter, Sohbetlerden Ayrılma Özelliğini Duyurdu

Twitter, son periyotlarda tahminen de ne çok konuştuğumuz platformlardan biri. CEO’su Jack Dorsey’in istifası, geçtiğimiz aylardan itibaren getirdiği bir dizi yenilik, ve son günlerde de Elon Musk’ın en büyük ‘hisse sahibi’ oluşu üzere gündem hususları, Twitter’ı sık sık anmamızı sağladı.

Son olarak da geçtiğimiz günlerde Twitter pek çok kullanıcısını heyecanlandıran bir açıklama yapmış ve yıllardan beri beklenen tweet düzenleme özelliği üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Şimdi bu bilhassa ilgili yankılar son bulmamışken, Twitter’dan bir açıklama daha geldi.

‘Beni bu mentiondan çıkarın’ diyenleri keyifli edecek bir özellik geliyor

Şayet az çok Twitter kullanan biriyseniz, bir anda sonu gelmez tartışmaların patlak verdiği bu platformda kesinlikle alakanızın olmadığı bir bahsin orta yerinde kalmışlığınız olmuştur. Örneğin cevap verdiğiniz bir tweette cevabınız üzerinden onlarca kişinin dahil olduğu bir tartışma başlamıştır ve durmadan bildirim almaya devam edersiniz. Ya da bir anda alakanız olmayan bir hususta etiketlenirsiniz ve saçma sohbetlerin ortasında kalırsınız.

Twitter’ın üzerinde çalıştığını açıkladığı bu yeni özellik de tam olarak bu durumlar için gelişirilmiş durumda. Özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte kullanıcılar dahil olmak istemedikleri bir sohbetten ‘Bu sohbetten ayrıl’ diyerek ayrılabilecekler. Böylelikle sonrasında o sohbet devam etse bile isminiz etiketlenemeyecek, var olan etiketiniz kaldırılacak ve size bildirim gelmeyecek.

Bu özellik aslında geçtiğimiz aylarda sızdırılmış; görünümü de paylaşılmıştı fakat resmi bir duyuru bugün kadar gelmemişti.

Twitter’ın yeni sohbetten ayrılma özelliği işte bu türlü görünecek

  • Görüntünün yer aldığı tweeti görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.