YouTuber, YouTube’un 10 Milyon Abone Plaketiyle Gitar Yaptı

Müziğe ilgisi olsun olmasın, çabucak her toplumsal medya kullanıcısının bir noktada karşısına çıktığı içerik üreticilerinden birisi olan Davie504, geçtiğimiz gün dikkat çeken bir harekete imza attı. Bas gitardaki yeteneğini eğlenceli içeriklerle buluşturan 10 milyon takipçili Davie, YouTube’un verdiği elmas plaketini bir bas gitara dönüştürdü.

Bu projeye özel gitar üreticisi Amnesia Guitars ile ortaklaşa girişen Davie504, elmas plaketin kalın olması nedeniyle kesilememesinden dolayı plaketi olduğu üzere gitara koydu. Davie, hatta tekrar birebir nedenden olayı tüm bas gitarı bu plaket etrafında inşa etti. Bunun ardındansa takipçilerine bu gitara sahip olma fırsatı sundu.

Gitar, açık artırmaya sunuldu:

Daha evvel YouTube’un altın plaketiyle de harika görünümlü bir bas gitar yapan Davie, yeni bas gitarının mukadderatını ise farklı çizdi. Davie, yaptığı gitarı eBay üzerinde açık artırmaya sundu. Şimdi iki gün evvel açılan ve bitmesine 8 gün kalan bu açık artırma, şimdiden dudak uçuklatan tekliflere mesken sahipliği yaptı.

Şimdi 88 teklifin geldiği açık artırmada ulaşılan son fiyat 15 bin 750 euro (253 bin TL) oldu. Bu fiyatı gitarlar ortasında karşılaştırma yaparak verecek olursak, efsanevi model Gibson Les Paul’un bile 2 bin eurodan başladığını hatırlatalım. Açık artırma sonucunda ortaya çıkacak son fiyatı da merakla bekliyoruz.

Davie504’un gitarın üretim etabını gösterdiği ve gitarı çaldığı görüntüsü:

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.