Elon Musk’ın hisse ortağı olması Twitter’ı karıştırdı: İşte nedeni!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ın en büyük pay ortağı olmasının yankıları sürüyor. Son olarak şirketin idare konseyine da seçilen iş insanı, görünüşe nazaran birtakım çalışanları endişelendirmeye başladı. İşte ayrıntılar…

Elon Musk, görüşleriyle Twitter çalışanlarını endişelendirdi

Elon Musk’ın toplumsal medya platformları ortasından en çok Twitter’ı tercih ettiği su götürmez bir gerçek. Çünkü bunu geçtiğimiz günlerde daha da pekiştiren ve şirketin yüzde 9,2’lik payını alan iş insanı, son olarak bir atak daha yaparak 2024 yılına dek Twitter’ın idare heyetine girdi.

Elon Musk’ın toplumsal medya platformunun en büyük hissedarı olmasının akabinde şirketin çalışanları da birtakım noktalarda endişelenmeye başladı. Bir müddet evvel Reuters’a açıklamalarda bulunan dört Twitter çalışanı, Musk’ın görüşlerinin platformun istismarcı kullanıcılar ve ziyanlı içerikler siyasetini olumsuz tarafta etkilemesinden telaşlı olduklarını tabir ettiler.

İş beşerinin idare şurasına da girmesiyle uzun yıllardır platformun daha sağlıklı bir yer haline gelmesi için verilen eforun zayıflayabileceği ve trolleme üzere olayların daha da artacağına yönelik bir kaygı kelam konusu. Bunun aksi biçimde birtakım çalışanlar da Musk’ın etkin kullanıcı olduğundan platforma yeni bir bakış açısı sağlayacağını düşünüyor.

Hatırlanacağı üzere kendisini tabir özgürlüğü savunucusu olarak tanımlayan Musk’ın Twitter pay ortağı olduğunun ortaya çıkmasının akabinde, 6 Ocak 2021’de meydana gelen kongre baskını olayları sırasında yaptığı paylaşımlarla insanları örgütlediği için Twitter’dan engellenen Donald Trump’ın platforma geri getirilmesine yönelik davetler yapılmıştı. Lakin iş insanı, siyasi kısımdan gelen bu davetlerin karşısında sessizliğini korumuştu.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk, kimi çalışanların düşündüğü üzere platformun siyasetlerini olumsuz tarafta etkileyebilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.