TikTok, Cannes Film Festivali’nin Resmi Ortağı Oldu!

TikTok cümbüş ve yaratıcılığı bir ortaya getirmek için çıtayı bir ‘tık’ daha yükseltti ve dünyanın en itibarlı şenliklerinden biri olan 75. Cannes Sinema Şenliği’nin resmi ortağı oldu.

Yaratıcı efektlerden daha uzun görüntülere ve dünyanın dört bir yanından 4 milyardan fazla görüntüleme toplayan #filmtok üzere topluluklara kadar, TikTok topluluğunun eğlenmesi ve yaratıcılığını kullanması için yenilikler yapmaya ve yeni yollar geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda platform; şenlik öncesinde, yaratıcılığa ilham vermek ve ortaya çıkan yetenekleri desteklemek için global bir yarış olan #TikTokShortFilm’i başlattı.

Yarış kapsamında içerik üreticileri 15 Mart 2022’den itibaren kendi kısa sinemalarını TikTok topluluğuyla paylaşabilecek. Tecrübeli yahut yeni sinema imalcileri, öykülerini dünyanın geri kalanıyla hiç deneyimlemedikleri bir halde paylaşırken; TikTok’un araçları ve efektleri aracılığıyla sinematografi hünerlerini sergileyebilecekler.

Heyet tarafından seçilecek üç kişi, nakit mükafatı kazanacak ve Mayıs ayında Cannes Sinema Şenliğine katılma bahtına erişecek. Orjinal müracaatlar üç kategoride pahalandırılacak: Grand Prix, En Âlâ Senaryo ve En Düzgün Kurgu. Müracaatlar 8 Nisan 2022’ye kadar kabul edilecek ve kazananlar Nisan sonunda açıklanacak.

Cannes’da yaratıcılığını hür bırak!

Cannes Sinema Şenliği üzere TikTok da özgünlüğe ve yaratıcılığa konut sahipliği yapıyor, insanların eğlenme biçimini değiştiriyor. Sinemayı geliştirmek, dünya çapında sinema sanayisinin profilini genişletmek ve ehemmiyetini urgulamak için başlatılan Cannes Sinema Şenliği ile yapılan bu paydaşlık, dünyanın dört bir yanından içerik üreticileri ve imaj direktörlerini bir ortaya getirecek.

TikTok AB Genel Müdürü Rich Waterworth iş birliğine yönelik şu tabirleri kullandı; “Cannes Sinema Şenliği, global sinemaya bakış açısını değiştiren ikonik bir şenlik. Beşerler eğlenmek, kendilerini tabir etmek yahut yeni bir şeyler keşfetmek için TikTok’a geliyor. Özgün, öteki hiçbir yerde olmayan ödüllendirici bir topluluk olma hissini paylaşıyor. Topluluğumuzun bağlı olduğu görüntü ve sinema sevgisinden ilham alması, harekete geçmesi ve eğlenmesi için yaratıcı yollar sunmak üzere Cannes Sinema Şenliği’nin resmi ortağı olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Cannes Şenliği Genel Delegesi Thierry Fremaux ise hususla ilgili şunları söyledi; “Festivalin büyüsünü daha geniş, çok daha global ve her zamankinden daha fazla sinefil izleyiciyle paylaşmak için TikTok ile paydaşlık yapmaktan memnunluk duyuyoruz. Birkaç yıldır, Cannes Sinema Şenliği, ‘Cannes’da 3 Gün’ programımız aracılığıyla Şenliği deneyimleme fırsatı sunarak yeni jenerasyon sinema meraklılarına ulaşıyor. İzleyiciyi çeşitlendirme dileğinin bir kesimi olan bu işbirliğiyle, Festival’in en heyecan verici ve ilham verici anlarını paylaşmayı ve Festival’in TikTok içerik üreticileri ve topluluğunun gözünden tekrar tasavvur edildiğini görmeyi dört gözle bekliyoruz. Tüm bunları büyük bir heves ve merakla keşfetmeyi heyecanla bekliyoruz”

Kaynak: Chip

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.