Twitter’dan çok beklenen özellik geliyor: Kullanıcıların huzurunu sağlayacak!

Toplumsal medya platformu Twitter her ne kadar çok tanınan olsa da birtakım eksik özellikleri, kullanıcıların rahat hissetmemesine neden oluyor. Twitter da kullanıcılarının rahat bir tecrübe yaşaması için yeni özellikler ekleyerek eksikliklerini gideriyor. Twitter, son olarak kullanıcılarının rahatsız olmaması için bahsetmeme özelliğini test etmeye başladı.

Platform, son vakitlerde Elon Musk’ın pay alması düzenleme butonunu getirecek olması nedeniyle gündemde yer tutuyor. Pekala, Twitter bahsetmeme özelliğinin ayrıntıları neler ve nasıl kullanılacak? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Platform, yeni bilhassa kullanıcılarının huzurunu sağlamak istiyor!

Twitter Güvenlik, bugün kendi hesabından yaptığı paylaşımla bahsetmeme özelliğini test ettiklerini resmen duyurdu. İşlev, kullanıcıların istemediği konuşmalardan ayrılmalarını sağlayacak. Bahsetmeme işlevi etiketlendikleri tweetin yanında yer alacak üç nokta ile kullanılacak. Twitter Güvenlik, yaptığı paylaşımda bu bilhassa kullanıcıların huzurunu sağlamak istediklerini açıkladı.

Platform, özelliği yakın vakitte kararlı sürüme getireceklerini ama şimdilik yalnızca masaüstü sürümde kullanılabileceğini açıkladı. Twitter bahsetmeme özelliği sayesinde kullanıcılar artık istemedikleri konuşmalardan çıkacaklar ve bildirim trafiğine maruz kalmayacaklar.

Twitter, son vakitlerde yaptığı güncellemelerle güvenlik açısından kullanıcılarına rahat bir alan sağlamaya çalışıyor. Son olarak duyurduğu düzenleme butonu çok ses getirmiş olsa da kapalılık ve güvenlik açısından suistimal edilip edilmeyeceği merak içinde bekleniyor.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter bahsetmeme özelliği nasıl ve kullanacak mısınız? Fikirlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz!

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.