WhatsApp, Uzun Zamandır Beklenen Boyut Artışını Nihayet Gerçekleştiriyor!

İletileşme platformu WhatsApp, son beta sürümünde fark edildiği üzere, yakında evrak transfer hududunu 20 kata kadar artırabilir. Şimdiye kadar, WhatsApp belge iletme boyutu hududu nispeten düşük olduğunu söyleyebileceğimiz biçimde 100 MB idi. Bu da hem kullanıcılardan şikayet alıyordu, hem de rakip iletileşme platformlarını bir adım öne çıkartıyordu.

Lakin şirket şu anda kimi beta kullanıcılarının 2 GB’a kadar evrak göndermesine müsaade veriyor. Güncelleme, şimdilik Arjantin’deki az sayıda kullanıcıyla hudutlu, fakat bu test, WhatsApp’ın hizmet genelinde bir değişiklik yapmayı düşündüğünü gösteriyor.

Evvelce 100 MB’lık bir evrak boyutu hududu hayli yüksek görülebilirdi, lakin manzaraların ve görüntülerin kalitesi artmaya devam ettikçe, kapladıkları depolama alanı ölçüsü da artıyor.

WhatsApp, boyut sonunu en son 2019 yılında 16MB’tan 100MB’a yükseltmişti. O vakitten beri bu boyutta bir değişiklik yapılmadı. Şimdiyse, 2GB’lık yükseltmeyi tüm kullanıcı tabanına genişletirse, Telegram’ı (1.5GB) geçecek ve Messenger (25MB) ve başka hizmetleri çok geride bırakacak.

  • WhatsApp Masaüstü Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • WhatsApp Web Nedir; Nasıl Kullanılır?

Bu güncelleme, arkadaşları ve iş arkadaşlarıyla büyük, yüksek kaliteli multimedya evraklarını paylaşmak isteyen herkes yahut bilgisayarlar ortasında birkaç belge aktarmanın kolay bir yolunu arayanlar için çok yararlı olabilir.

Sonu 2 GB’a yükseltme kararı, birden fazla daha katı boyut sonları altında çalışan özel evrak transferi ve bulut depolama hizmetlerini de yükseltme zorunda bırakabilir. Örneğin, WeTransfer’in fiyatsız hizmetinin hududu 2 GB ve Box ödeme yapmayan kullanıcıların sırf 250 MB boyutunda evrak yüklemesine müsaade veriyor.

Kaynak: Chip

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.