WhatsApp, uzun zamandır beklenen özelliği getiriyor!

WhatsApp, en tanınan iletileşme platformu olarak biliniyor, lakin can sıkıcı birtakım meselelerden da geri kalmıyor. Platform, pek çok yeni özellik eklemesine karşın, birçok sorunu hala çözemedi. İnsanların kaybolan bildirilerle ilgili en büyük meselelerinden biri, sohbet sırasında gönderilen ve alınan manzaraların galerilerine otomatik olarak kaydedilmesiydi.

WhatsApp kullanıcıları, platformda gönderilen ve alınan medya belgelerinin aygıtlarındaki dahili depolamayı dolduracağını düşünüyor. Son raporlara nazaran WhatsApp, bu sorunu çözmeyi planlıyor. Son beta sürümüne gelen güncellemeyle platform, kaybolan bildirilerin medyaların aygıtınıza kaydetme biçimini değiştiriyor.

WhatsApp, medyaları manuel olarak kaydetme seçeneği getiriyor

Kimi kullanıcıların denediği yeni WhatsApp sürümü, kaybolan bildiriler oturumunun faal olduğu sırada medya evraklarını otomatik olarak kaydetmiyor. Görünüşe nazaran bu güncelleme, kaybolan iletiler özelliğinden ortaya çıkan saklılıktan kaynaklanıyor.

Kullanıcıların kaybolan iletileri seçmesinin asıl nedeni, sohbet sırasında gönderilen bildirileri bilinmeyen tutmak. Tüm bunlara karşın sohbet sırasında gönderilen medyaların aygıta otomatik olarak kaydedilmesi, bu emeli ortadan kaldırıyor. WhatsApp sonunda bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Kaybolan sohbet anında alınan ya da gönderilen medyalarının birden fazla, sonradan gereksiz olabiliyor. Bundan ötürü platform, kullanıcılara manuel olarak saklama ve indirme seçeneğini sunuyor. Aslında bu özellik, birtakım iOS kullanıcıları için kullanımda; Android kullanıcılarının yeni özelliğe sahip olması için biraz beklemesi gerekiyor.

Velhasıl bu gelişme, kaybolan iletilerin faal olduğu sohbetlerdeki fotoğrafların ve görüntülerin, medya görünürlüğü seçeneğinin açık olmasında karşın galerinizde görünmeyeceği manasına geliyor. WABetaInfo‘ya nazaran bu yenilikler, 24 saat içinde genel yapı üyelerine ve Beta’dakilere sunulacak. Merakla beklenen bu gelişme, WhatsApp’ın uzun vakittir devam eden problemlerine da tahlil getirebilir.

Siz bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yahut SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.