Zuckerberg Açıkladı: Instagram, NFT’ler İçin Hazırlanıyor!

İster sevin, ister nefret edin, yakında NFT’ler Instagram dünyasında da kendini göstermeye başlayacak. Mark Zuckerberg dijital koleksiyonların “yakın periyotta” Instagram’a geleceğini açıkladı. Zuckerberg ayrıntılar konusunda rastgele bir bilgi vermedi fakat kullanıcıların sahip oldukları NFT’leri sergileyebileceklerini ve yeni NFT’ler üretebileceklerini belirtti.

Öbür yöneticiler de, daha evvel NFT’lerle ilgilendiklerini aslında söylemişti. Instagram’ın üst seviye yöneticisi Adam Mosseri şirketin teknolojiyi “faal olarak araştırdığını” belirtmişti. Financial Times Ocak ayında şirketin kripto cüzdanı Novi’ye NFT’leri eklemeyi umduğuna dair bir haber yapmıştı.

Zuckerberg, NFT’lerin bir gün şirketin metaverse’inde rol oynayabileceğini de düşünüyor. “Metaverse’de avatarınızın giydiği giysiyi NFT olarak damgalamak ve onu farklı yerlere üzerinizde götürmek mümkün olacak” diyor ve ekliyor: “Fakat, nitekim problemsiz bir biçimde gerçekleşmesi için üzerinde çalışılması gereken bir sürü teknik ayrıntı var.

Kaynak: Chip

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.