La Liga Maçları TikTok’tan Canlı Yayınlanacak

İnternet kullanımının süratli bir halde yükselmesi sebebiyle dünya çapında birçok insan vakitlerini dijital mecralarda geçiriyor. Bu nedenle birçok alandan şirket ve kuruluş da hizmetlerini bu üslup platformlara taşıyarak daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor. Hepimizin bildiği dünyada en çok sevilen ve takip edilen alanlardan olan spor kısımları da üzere bu durumdan etkileniyor.

Futbol başta olmak üzere birçok spor kısmında bulunan kadrolar, sportmenler ve yayıncı kuruluşlar milyarlarca insan tarafından kullanılan toplumsal medyayı hayranlara ulaşmak için kullanıyor. Artık ise gelen haberler, ülkemizde de epey ağır ilgi gören futbol maçlarının yayınlarının gelecekte bu mecralarda yer edinebileceğini gösteriyor.

Bir La Liga maçı TikTok’tan yayınlanacak

İspanya futbolunun en üst seviye ligi olan La Liga’nın sevilen ekipleri Real Sociedad ile Real Betis önümüzdeki günlerde oynanacağı maçın lig tarihinde bir prensip imza atacağı açıklandı. Yapılan açıklamalara nazaran ligin yayıncı kuruluşu, 15 Mayıs’ta Real Sociedad’ın alanında oynanacak maçı tanınan toplumsal medya platformu TikTok üzerinden izleyenler ile buluşturacak.

Yetkililer, Gol TV isimli yayıncı kuruluşun TikTok hesabından yayınlanacak maçının İspanya futbolunda bir unsur imza atacağını vurgulamanın yanı sıra yayın sırasında 30’dan fazla insanın vazifeli olacağını duyurdu. Kuruluşun televizyon kanalından da yayınlanacak maçın yayınında 4k çekim için özel bir aygıt kullanılacağı da açıklamalarda belirtildi.

Ek olarak ligin dijital strateji müdürü Alfredo Bermejo da beşinci sırada yer alan Real Betis ile dördüncü sırada bulunan Real Sociedad ortasında gerçekleşecek ve değerli bir çabaya sahne olacak olan maçın TikTok’ta yayınlanması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bermejo, “Bu yayın, yeni izleyici kitleleri kazanmak, futbolu tüm izleyicilere seyrettirebilmek için büyük bir adım” sözlerini kullanarak toplumsal medya yardımıyla geniş kitlelere ulaşmayı amaçladıklarına dikkat çekti.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.